• YouTube

Creality'nin belki de en fazla üzerinde mesai harcadığı seri CR-10 serisidir. Bu seri için çıkartılan model sayısı diğer bütün serilerinden daha fazla. CR-10 zaten baskı kalitesiyle efsaneler arasında yerini almıştı. Yıllar içinde gelişen yazıcı teknolojisi ile beraber artık akıllı yazıcılar da birbiri ardına gelmeye başladı. İşte Creality CR-10 Smart Pro da kablosuz bağlantı özellikleriyle CR-10 serisinin yeni akıllı üyesi.

Creality Ender3 S1 son dönemlerde kullandığım başarılı yazıcılardan bir tanesiydi. Yazıcıyı kendi sınıfında bir adım öne çıkaran özelliklerinden biri ise modüler bir lazer aparatına da sahip oluşu. Bakalım bir 3 boyutlu yazıcı olarak çok beğendiğim bu cihaz, bir lazer makinesine de dönüştüğünde aynı beğeniyi toplamaya devam edebilecek mi?

Creality masaüstü 3 boyutlu yazıcı konusunda kullanıcılarına bir çok farklı seçenek sunan büyük bir firma. 3 Boyutlu yazıcılar her ne kadar sistemleri itibariyle birbirine benziyor olsa da işleyebildikleri malzeme çeşitleri onları birbirinden ciddi şekilde ayırıyor. Genelde kapalı kasa yazıcılarda daha fazla malzeme çeşidi kullanıldığından dolayı profesyonel kullanıcılar tarafından tercih edilebiliyor. İşte Creality'nin özellikle profesyonel kullanıcılar ve eğitim sektörü için üretmiş olduğu CR-200B'de bu yazıcılardan bir tanesi.

Creality bundan yıllar önce Ender3 modelini ilk piyasaya çıkardığında belki kendileri bile böyle bir başarıyı beklemiyordu. Ender3 Dünya genelinde en çok satan 3 boyutlu yazıcılardan biri oldu. Bu başarının ardından Ender3 serisi sürekli kendini geliştirerek yeni modellerle devam etti. İşte bu inceleme videosunda Serinin son üyesi olan Ender3 S1 modelini inceledim. Bakalım geçmişten gelen bu şöhret yeni modelle de beraber devam edecek mi?

Longer, benim ilk olarak adını SLA yazıcılarıyla duyduğum bir marka. SLA yazıcılarıyla ilgili bir çok video izlemiş ve kaliteli işler çıkardığını düşündüğüm modelleri olmuştu. FDM yazıcı ürettiklerini öğrenmemle beraber acaba SLA yazıcılarında yakaladıkları bu kaliteyi FDM tipi 3 boyutlu yazıcılarında da yakalayabilir mi diye merak ettim. Bu merakta beni Longer Cube2'ye yöneltti. Bakalım bu ufak 3 boyutlu yazıcı bize nasıl sonuçlar verecek.

Artillery serinin ilk modeli olan Sidewinder X1 ile dikkatleri üzerine çekmiş ve iyi satış rakamlarına ulaşmıştı. Bakalım ilk modelle yakalanan başarı geniş baskı alanı, otomatik tabla seviyeleme ve ultra sessizlik gibi yeni gelen özellikleriyle devam edebilecek mi ?

CR-6 Max Creality'nin geniş baskı alanı ve otomatik tabla seviyeleme özellikleriyle dikkatleri üzerine çeken FDM tipi 3 boyutlu yazıcısı. CR-6 SE modelinde ilk defa denenen ve büyük beğeni toplayan bu tabla seviyeleme sistemi bakalım daha büyük bir tabla alanında da aynı başarıyı yakalayabilecek 

Creality Halot serisiyle beraber oldukça dikkat çeken reçineli yazıcılar çıkarmaya başladı. Halot One'da bu dikkat çeken serinin ufak üyesi.Ufak dediğime bakmayın, teknik özellikleri boyundan büyük. Ben de bu videoda Halot One ile beraber reçineli yazıcıların temizleme ve kürleme işlerinde kullanılan Creality UW-01 modelini iceliyorum.İyi seyirler.

HALOT-SKY,  Creality'nin 2021 yılı itibariyle piyasaya sürdüğü yeni amiral gemisi reçineli 3 Boyutlu yazıcısı. Geniş bir baskı alanına sahip olan bu yazıcıda firmanın kendi geliştirdiği yeni nesıl bir UV ışık teknolojisi kullanılmış. Kağıt üzerinde daha bir çok üstün özelliğe sahip bu yazıcının detaylı incelemesini ve baskı ve kullanım değerlendirmelerimi videoda izleyebileceksiniz.