• YouTube

HALOT-SKY,  Creality'nin 2021 yılı itibariyle piyasaya sürdüğü yeni amiral gemisi reçineli 3 Boyutlu yazıcısı. Geniş bir baskı alanına sahip olan bu yazıcıda firmanın kendi geliştirdiği yeni nesıl bir UV ışık teknolojisi kullanılmış. Kağıt üzerinde daha bir çok üstün özelliğe sahip bu yazıcının detaylı incelemesini ve baskı ve kullanım değerlendirmelerimi videoda izleyebileceksiniz.

EasyThreed özellikle üretmiş olduğu ufak ebatlı ve kullanımı basitleştirilmiş olan 3 boyutlu yazıcılarıyla ünlü bir marka. Bu videodaki model ise firmanın en küçüğü K7. K7 aynı zamanda global markalar içinde değerlendirildiğinde dünyanın en ucuz 3 Boyutlu yazıcısı olma özelliğine de sahip. Bu küçük yazıcının neler yapabileceğinin detayları ise tabii ki inceleme videosunda.

CR-6 SE Creality'nin kitle fonlama yöntemiyle finanse ettiği ilk 3 boyutlu yazıcı. Bunun yanında yazıcı teknik özellikleriyle de bir çok ilki yanında getirdi. Örneğin en çok merak edilen otomatik tabla seviyeleme sistemi. Bakalım yeni kullanıcıların en büyük sorunu olan tabla seviyeleme bu yeni özellikle beraber tarihin tozlu sayfalarına karışacak mı?

Anycubic dünyanın en çok satan 3 boyutlu yazıcı markalarından bir tanesi. Daha önce çok fazla sayıda ürettikleri kapalı kasa yoktu ancak 4Max Pro 1.0 'ın yakaladığı satış başarısının ardından geliştirilmiş olan 4Max Pro 2.0'ı piyasaya sürdü. Geniş denilebilecek bir baskı alanı ve Direct drive bir Titan extruder sistemine sahip olan bu modele gelin tüm detaylarıyla yakından bakalım.

Creality'nin dünya çapında en fazla sattığı yazıcısıysı Ender3 modeli. Ancak kullanıcıların büyük bir çoğunluğu Ender3'ü kısa süre kullandıktan sonra çeşitli modifikasyonlar gerçekleştirerek daha konforlu bir kullanım sağlamaya çalışıyordu. Bu farkeden Creality, cam tabla, renkli ekran, tasarım ve kullanım kolaylığı sağlayacak özellikleri yeni modeli Ender3 V2 'ye ekledi ve bu şekilde piyasaya sürdü.

Anycubic FDM tipi yazıcılarından çok LCD tabanlı SLA tarzı yazıcılarıyla son yıllarda adından sıkça söz ettirmeye başladı. PhotonS ise ekonomik sınıftaki merak edilen yazıcılarından bir tanesi. Ben de PhotonS'i teknik özelliklerinden, dilimleme yazılımına, baskı kalitesinden, baskı sonrası yapılması gereken işlemlere kadar detaylı bir şekilde inceledim.

Rigid3D 3 boyutlu yazıcı üreten çok kıymetli yerli markalarımızdan bir tanesi. Son derece sağlam 3 boyutlu yazıcılarla beraber takdir edilesi bir satış sonrası hizmetleri de var. Ben de bu videoda ailenin küçük üyesi Mucit'i inceliyorum.

Zero2, Rigid3D'nin ürettiği kapalı kasa 3 boyutlu yazıcısı. Sağlam metal gövdesi ve tabla seviyelemeyi kolaylaştıran ve firmanın kendi geliştirdiği ''sensör tabla'' sayesinde amatör kullanıcıların dahi kısa süre içerisinde adapte olabileceği bir yazıcıyken, yapısı ve özellikleri sayesinde profesyonel kullanımlarınız için de ideal.