• YouTube

Longer, benim ilk olarak adını SLA yazıcılarıyla duyduğum bir marka. SLA yazıcılarıyla ilgili bir çok video izlemiş ve kaliteli işler çıkardığını düşündüğüm modelleri olmuştu. FDM yazıcı ürettiklerini öğrenmemle beraber acaba SLA yazıcılarında yakaladıkları bu kaliteyi FDM tipi 3 boyutlu yazıcılarında da yakalayabilir mi diye merak ettim. Bu merakta beni Longer Cube2'ye yöneltti. Bakalım bu ufak 3 boyutlu yazıcı bize nasıl sonuçlar verecek.

Artillery serinin ilk modeli olan Sidewinder X1 ile dikkatleri üzerine çekmiş ve iyi satış rakamlarına ulaşmıştı. Bakalım ilk modelle yakalanan başarı geniş baskı alanı, otomatik tabla seviyeleme ve ultra sessizlik gibi yeni gelen özellikleriyle devam edebilecek mi ?

CR-6 Max Creality'nin geniş baskı alanı ve otomatik tabla seviyeleme özellikleriyle dikkatleri üzerine çeken FDM tipi 3 boyutlu yazıcısı. CR-6 SE modelinde ilk defa denenen ve büyük beğeni toplayan bu tabla seviyeleme sistemi bakalım daha büyük bir tabla alanında da aynı başarıyı yakalayabilecek 

Creality Halot serisiyle beraber oldukça dikkat çeken reçineli yazıcılar çıkarmaya başladı. Halot One'da bu dikkat çeken serinin ufak üyesi.Ufak dediğime bakmayın, teknik özellikleri boyundan büyük. Ben de bu videoda Halot One ile beraber reçineli yazıcıların temizleme ve kürleme işlerinde kullanılan Creality UW-01 modelini iceliyorum.İyi seyirler.

HALOT-SKY,  Creality'nin 2021 yılı itibariyle piyasaya sürdüğü yeni amiral gemisi reçineli 3 Boyutlu yazıcısı. Geniş bir baskı alanına sahip olan bu yazıcıda firmanın kendi geliştirdiği yeni nesıl bir UV ışık teknolojisi kullanılmış. Kağıt üzerinde daha bir çok üstün özelliğe sahip bu yazıcının detaylı incelemesini ve baskı ve kullanım değerlendirmelerimi videoda izleyebileceksiniz.

EasyThreed özellikle üretmiş olduğu ufak ebatlı ve kullanımı basitleştirilmiş olan 3 boyutlu yazıcılarıyla ünlü bir marka. Bu videodaki model ise firmanın en küçüğü K7. K7 aynı zamanda global markalar içinde değerlendirildiğinde dünyanın en ucuz 3 Boyutlu yazıcısı olma özelliğine de sahip. Bu küçük yazıcının neler yapabileceğinin detayları ise tabii ki inceleme videosunda.

CR-6 SE Creality'nin kitle fonlama yöntemiyle finanse ettiği ilk 3 boyutlu yazıcı. Bunun yanında yazıcı teknik özellikleriyle de bir çok ilki yanında getirdi. Örneğin en çok merak edilen otomatik tabla seviyeleme sistemi. Bakalım yeni kullanıcıların en büyük sorunu olan tabla seviyeleme bu yeni özellikle beraber tarihin tozlu sayfalarına karışacak mı?

Anycubic dünyanın en çok satan 3 boyutlu yazıcı markalarından bir tanesi. Daha önce çok fazla sayıda ürettikleri kapalı kasa yoktu ancak 4Max Pro 1.0 'ın yakaladığı satış başarısının ardından geliştirilmiş olan 4Max Pro 2.0'ı piyasaya sürdü. Geniş denilebilecek bir baskı alanı ve Direct drive bir Titan extruder sistemine sahip olan bu modele gelin tüm detaylarıyla yakından bakalım.