• YouTube

3 Boyutlu yazıcılarla figür basımı ve boyanması konulu bu serinin 2. bölümünde artık yapım aşamasına geçiyorum. Modelin baskı sonrası yapılan işlemleri bütün detaylarıyla aktarmaya çalıştım. Keyifli seyirler.

3 Boyutlu yazıcılar ile figür basma ve bunu boyamak sanırım hemen hemen her 3 boyutlu yazıcı sahibinin en az bir kere denediği yada henüz denemediyse dahi yapmayı planladığı işlerden bir tanesidir. Bu istek son derece doğal, çünkü bu teknoloji firgür basımı gibi konularda oldukça iyi işler çıkarıyor. İki bölümden oluşan serinin ilk bölümde uygulama yok, ancak işin üstatlarıyla yaptığımız sohbetler ve çok kıymetli bilgiler var. Eğer konuya ilgi duyuyorsanız mutlaka izlemeniz gereken oldukça faydalı bir kaynak olduğu düşüncesindeyim.

Diorama tanımı benim hayatıma 3 boyutlu yazıcı satmaya başladıktan hemen sonra girdi. 2016 yılından beri diorama merakı olan kişilere kimi zaman yazıcı sattım, kimi zaman baskı hizmeti verdim ancak yıllarca hiç yapmaya cesaret edemedim. Sonra hiç Star Wars izlememiş biri olarak The