• YouTube

Creality Halot serisiyle beraber oldukça dikkat çeken reçineli yazıcılar çıkarmaya başladı. Halot One'da bu dikkat çeken serinin ufak üyesi.Ufak dediğime bakmayın, teknik özellikleri boyundan büyük. Ben de bu videoda Halot One ile beraber reçineli yazıcıların temizleme ve kürleme işlerinde kullanılan Creality UW-01 modelini iceliyorum.İyi seyirler.

3 Boyutlu yazıcı almak için araştırma yapan kişilerin aklındaki önemli soru işaretlerinden biri de hangi özellikte bir yazıcı alacağı konusudur. Bu yazıcılar kendi içinde açık yada kapalı kasa olabilir. Bununla beraber mekanizma ve extruder farklılıkları da tercih ederken dikkat edilmesi gereken önemli noktalardandır.

Bu videoda FDM tipi 3 Boyutlu yazıcılarda kullanılan hammadde çeşitlerinden PA12 (Naylon) filamentin özelliklerini anlatıyorum. PA12 daha bir çok farklı çeşidi olan bir polimer. Sağlamlığı, aşınmaya karşı dayanımı ve sürtünme oranının çok az olması sebebiyle bir çok endüstriyel alanda ve özellikle makine mühendisliğinde sıklıkla tercih ediliyor.

HALOT-SKY,  Creality'nin 2021 yılı itibariyle piyasaya sürdüğü yeni amiral gemisi reçineli 3 Boyutlu yazıcısı. Geniş bir baskı alanına sahip olan bu yazıcıda firmanın kendi geliştirdiği yeni nesıl bir UV ışık teknolojisi kullanılmış. Kağıt üzerinde daha bir çok üstün özelliğe sahip bu yazıcının detaylı incelemesini ve baskı ve kullanım değerlendirmelerimi videoda izleyebileceksiniz.

EasyThreed özellikle üretmiş olduğu ufak ebatlı ve kullanımı basitleştirilmiş olan 3 boyutlu yazıcılarıyla ünlü bir marka. Bu videodaki model ise firmanın en küçüğü K7. K7 aynı zamanda global markalar içinde değerlendirildiğinde dünyanın en ucuz 3 Boyutlu yazıcısı olma özelliğine de sahip. Bu küçük yazıcının neler yapabileceğinin detayları ise tabii ki inceleme videosunda.

Sonunda geldi ! Ultimaker Cura dünyada en fazla tercih edilen dilimleme programlarından bir tanesi. Tabi her programda olduğu gibi bazı önemli eksiklikleri de bulunuyordu. İşte bu yeni versiyonunda belki de en fazla ihtiyaç hissedilen ''Dikiş İzi Ön İzleme'' özelliğini kullanmaya başlıyoruz. 

CR-6 SE Creality'nin kitle fonlama yöntemiyle finanse ettiği ilk 3 boyutlu yazıcı. Bunun yanında yazıcı teknik özellikleriyle de bir çok ilki yanında getirdi. Örneğin en çok merak edilen otomatik tabla seviyeleme sistemi. Bakalım yeni kullanıcıların en büyük sorunu olan tabla seviyeleme bu yeni özellikle beraber tarihin tozlu sayfalarına karışacak mı?