• YouTube

Ultimaker Cura derslerinin 4. bölümünde manuel destek nasıl oluşturulur yada istenmeyen noktalarda desteklerin nasıl engellenebileceği gibi konulara değinirken, aynı zamanda dış yüzey kalitesini düşürmeden baskı süresinin nasıl kısaltılabileceğini ve malzemeden nasıl tasarruf edilebileceğini anlatıyorum.

3 Boyutlu yazıcı almak için araştırmalar yapan kişilerin aklındaki soru işaretlerinden bir tanesidir. Hangi tip 3 boyutlu yazıcıyı tercih etmeliyim? , FDM mi ? SLA mı ? Videoda bu iki farklı teknolojiye sahip olan 3 boyutlu yazıcıların genel özellikleriyle beraber örnek baskı kalitelerini, baskı sonrası işlemlerini ve maliyet farklılıklarını bulabileceksiniz.

Creality'nin dünya çapında en fazla sattığı yazıcısıysı Ender3 modeli. Ancak kullanıcıların büyük bir çoğunluğu Ender3'ü kısa süre kullandıktan sonra çeşitli modifikasyonlar gerçekleştirerek daha konforlu bir kullanım sağlamaya çalışıyordu. Bu farkeden Creality, cam tabla, renkli ekran, tasarım ve kullanım kolaylığı sağlayacak özellikleri yeni modeli Ender3 V2 'ye ekledi ve bu şekilde piyasaya sürdü.

Ultimaker Cura derslerinin 3. bölümünde destek ayarlarının ne işe yaradığı, ''ağaç destek'' ve ''normal destek'' arasındaki farklılıkları ve sıkça karşılaşılan ipliklenme problemine nelerin sebebiyet verebileceği ve çözümleri hakkında bilgileri bulabileceksiniz.

Mayku Formbox bir masaüstü vakum şekillendirici. Kısa süre içinde fazla komplike olmayan modeller üzerinde çalışmaya uygun olan bu cihaz belki de ev-ofis ortamında kalıp çıkarmanın en kolay yollarından bir tanesi olabilir.