• YouTube

Bu içerikte 3 boyutlu yazıcılarda mikron değerinin baskı kalitesine, baskı süresine ve maliyete olan etkilerini ele alıyorum. Aynı model üzerinde 50,100,200 ve 300 mikron değerleriyle baskı örnekleri alarak modeller üzerindeki farklılıkları karşılaştırıyorum.

Esnek malzemelerin 3 boyutlu yazıcılarda işlenebiliyor oluşu bence büyük bir nimet. Genel olarak esnek filamentler TPU ve TPE malzemelerden üretiliyor ve her iki malzeme de genelde aynı amaçlar doğrultusunda kullanılıyor. Ben de bu videoda merak edilen bu malzemenin özelliklerinden, çeşitli kullanım alanlarından ve maliyetinden bahsediyorum.

Rigid3D 3 boyutlu yazıcı üreten çok kıymetli yerli markalarımızdan bir tanesi. Son derece sağlam 3 boyutlu yazıcılarla beraber takdir edilesi bir satış sonrası hizmetleri de var. Ben de bu videoda ailenin küçük üyesi Mucit'i inceliyorum.

Zero2, Rigid3D'nin ürettiği kapalı kasa 3 boyutlu yazıcısı. Sağlam metal gövdesi ve tabla seviyelemeyi kolaylaştıran ve firmanın kendi geliştirdiği ''sensör tabla'' sayesinde amatör kullanıcıların dahi kısa süre içerisinde adapte olabileceği bir yazıcıyken, yapısı ve özellikleri sayesinde profesyonel kullanımlarınız için de ideal.

3 Boyutlu yazıcılar yavaş yavaş hayatımızın her evresinde yer almaya başladı. Evlerimizde ve iş yerlerimizde de kullanımların artmasıyla artık ihtiyaç duyduğumuz her plastik eşyayı öncelikle acaba 3 boyutlu yazıcıyla basabilirmiyim diye düşünmeye başladık. Bu içerikte de FDM tipi bir 3 boyutlu yazıcıyla basılabilecek bazı faydalı ürünleri göstererek size fikir vermeyi amaçladım.